РЕШЕНИЕ ЮРИДИЧЕКИХ ПРОБЛЕМ ПО :
Конкурсы
Реклама
АДВОКАТ КИЕВ - СТАТЬИ - | НОВОСТИ | АДВОКАТ КИЕВ - ВЫСШАЯ МЕРА НАКАЗАНИЯ ПО ОШИБКЕ СУДА - УГОЛОВНЫЕ ДЕЛА

АДВОКАТ КИЕВ - ВЫСШАЯ МЕРА НАКАЗАНИЯ ПО ОШИБКЕ СУДА - УГОЛОВНЫЕ ДЕЛА

адвокат киев - высшая мера наказания по ошибке суда - уголовные дела

Стоит ли пожизненно осужденному давать шанс выйти на свободу?

   Человек из-за ошибки суда получил наивысшую меру наказания. Как ее исправить, выпустить на свободу хороших, оставить за решеткой плохих и отличить одних от других? Один из вариантов решения уже длительное время находится на рассмотрении в парламенте.

Законопроект «останньої надії»

«Одним з аргументів на користь скасування смертної кари була судова помилка. Бо ніхто ні в Україні, ні в ЄС, ні в США не застрахований від неї. Кожен може стати її жертвою. І якщо відбулася заміна смертної кари на довічне позбавлення волі, то має бути й механізм виправлення судової помилки», — заявила на ток-шоу одного з телеканалів викладачка Національної школи суддів Анна Маляр.

Сьогодні в суспільстві активно обговорюють це

питання. Правозахисники звертають увагу на сфабриковані справи без доказів та без надійних свідків, через які люди проводять своє життя у тюрмах. Міжнародний розголос отримала справа засудженого за 4 вбивства Олександра Рафальського, який помер у буцегарні за загадкових обставин, не домігшись виправдання. Цього року помилувана Президентом Любов Кушинська вийшла на волю й запевняє, що ні в чому не винна, та бореться за перегляд рішення суду, за яким вона отримала довічне ув’язнення.

Останнім часом українські ЗМІ обговорюють справу Володимира Панасенка, якого засудили до довічного ув’язнення через слова свідка, який 4 рази змінював показання й зізнався, що обмовив людину. Обвинувачений вже 12 років за ґратами, за цей час його донька вивчилася на юриста, щоб звільнити батька з тюрми.

Недавно Харківська правозахисна група та Українська Гельсінська спілка з прав людини ініціювали прес-конференцію, на якій розповіли про 20 справ довічно засуджених із сумнівними вироками. У цих організаціях стверджують, що законопроект «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України (щодо забезпечення

  Гипертония не побеспокоит Чтобы давление было 120/80, и не стукнул инсульт, перед сном обязательно...   Я весила 98 кг, а теперь 62! Каждый день пила это... Девочки, запишите копеечный рецепт  

окремим категоріям засуджених осіб права на правосудний вирок)» (№2033а) спрямований на запровадження спеціального юридичного механізму для перегляду кримінальних справ, в яких особи, засуджені без належної доказової бази, досі відбувають покарання.

Закон дасть можливість довічно ув’язненому, засудженому за старим КПК, оскаржити сумнівний вирок в апеляційному суді за нововиявленими обставинами. При цьому особа, яка брала участь у відповідній кримінальній справі як прокурор, слідчий, понятий, захисник чи суддя, не може бути причетною до перегляду справи.

У висновку Головного науково-експертного управління апарату ВР зазначається, що пропонований механізм закріплений у чинному КПК. Так, пп.1 та 2 ч.2 ст.459 «Підстави для здійснення кримінального провадження за нововиявленими обставинами» визначає, що нововиявленими обставинами є: штучне створення або підроблення доказів, завідомо неправдиві показання свідка, потерпілого, підозрюваного, обвинуваченого, на яких ґрунтується вирок; зловживання осіб, що здійснювали правосуддя. А ст.461 КПК передбачає, що за наявності доказів, які підтверджують

невинуватість людини, перегляд судового рішення строками не обмежено. Тож немає сенсу вигадувати щось нове і проект варто відхилити у першому читанні.

Однак депутати з висновком не погодились і проголосували за закон.

Зміни до змін

До другого читання проект переробили.  У новому варіанті можливість оскаржити найтяжчий вирок матимуть засуджені за процедурою, передбаченою як старим КПК, так і чинним.

До нової редакції проекту №2033а Головне юридичне управління апарату ВР висловило зауваження, що чинний КПК повною мірою врегульовує питання досудового, судового провадження та за нововиявленими обставинами.

Крім того, автор поправок звертає увагу на дискримінацію щодо інших злочинів, адже в законі йдеться, що оскаржити остаточне рішення може лише засуджений за особливо тяжкий злочин, а це порушує засади рівності. 

Також у новому варіанті з’явилися положення про можливість оскаржити в касаційному суді

повернення скарги або відмову у відкритті повторного провадження. При цьому порядок касаційного оскарження не визначено.

Автори проекту №2033а покладають надії на те, що депутати схаменуться і проголосують у другому читанні за зміни до КПК, і тоді з несправедливістю буде покінчено. Народний депутат Олена Сотник стверджує: «Якщо відсутні докази, якщо застосовували тортури, якщо справа базується на свідченні однієї людини, при цьому ці свідчення постійно змінювалися, якщо суд не надавав ваги якимось фактам, це значить, що в правосудді був недолік, і люди мають знати, що зможуть знову прийти до суду по справедливість».

Але фахівці вважають: хоча закон має благородну мету, він може відкрити скриньку Пандори, бо межа між добром і злом дуже крихка. Всі підуть до суду і заявлятимуть про свою невинуватість. Повинен бути фільтр, щоб цією можливістю не скористалися ті, хто апріорі не може цього зробити. Якщо, наприклад, передбачити в законі можливість для уповноваженого з прав людини звернутися до суду з проханням про перегляд справи — це могло б бути таким фільтром.

Крім того, якщо судді дійсно помилилися, то

зацікавлені в тому, щоб цю помилку не виявили, адже доведеться нести за неї відповідальність. Тому система правосуддя чинитиме опір виправленню ситуації. Проте уповноважений з прав людини не належить до цієї системи й може об’єктивно оцінити обставини справи.

У Польщі омбудсмен може ініціювати перегляд рішення суду щодо особи. В Україні в 2015 році перше читання пройшов проект  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо розширення підстав для перегляду судових рішень у кримінальному провадженні Вищим спеціалізованим судом України з розгляду цивільних і кримінальних справ та/або Верховним Судом України» (№2107). Він передбачав для уповноваженого схожі можливості, але тільки протягом 1,5 року після ухвалення остаточного рішення суду.

Людині, яку засудили раніше, доводиться сподіватися лише на одне — помилування від Президента. Однак для цього треба відбути  хоча б 20 років ув’язнення й тоді писати клопотання про помилування.

ИСТОЧНИК: http://zib.com.ua/ru/134857-stoit_li_pozhiznenno_osuzhdennomu_davat_shans_viyti_na_svobo.html

Адвокат по уголовным делам Киев Академгородок- Святошинский район

Адвокат по уголовным делам Киев Беличи – Святошинский район

Адвокат по уголовным делам  Киев Березняки – Днепровский район

Адвокат по уголовным делам  Киев Бортничи – Дарницкий район

Адвокат по уголовным делам Киев Борщаговка – Святошинский район

Адвокат по уголовным делам  Киев Ветряные горы – Подольский район

Адвокат по уголовным делам   Киев Виноградарь – Подольский район

Адвокат по уголовным делам  Киев Воскресенка – Днепровский район

Адвокат по уголовным делам Киев Галаганы – Святошинский район

Адвокат по уголовным делам  Киев Голосеево – Голосеевский район

Адвокат по уголовным делам  Киев ДВРЗ – Днепровский район

Адвокат по уголовным делам  Киев Комсомольский  - Днепровский район

Адвокат по уголовным делам  Киев Кудрявец – Шевченковский район

Адвокат по уголовным делам Киев Куреневка – Подольский район Оболонский район

Адвокат по уголовным делам Киев Левобережный массив – Днепровский район

Адвокат по уголовным делам Киев Лесной – Деснянский район

Адвокат по уголовным делам Киев Липки – Печерский район

Адвокат по уголовным делам Киев Лукьяновка – Шевченковский район

Адвокат по уголовным делам  Киев  Минский – Оболонский район

Адвокат по уголовным делам  Киев Мостицкий массив – Подольский район

Адвокат по уголовным делам Киев Нивки – Шевченковский район

Адвокат по уголовным делам Киев Новое строение – Шевченковский район

Адвокат по уголовным делам Киев Оболонь – Оболонский район

Адвокат по уголовным делам  Киев Осокорки – Дарницкий район

Адвокат по уголовным делам Киев Отрадный  - Соломенский район

Адвокат по уголовным делам Киев Печерск – Печерский район

Адвокат по уголовным делам  Киев Подол – Подольский район

Адвокат по уголовным делам Киев Позняки – Дарницкий район

Адвокат по уголовным делам  Киев Пуща-Водица – Оболонский район

Адвокат по уголовным делам Киев  Русановка – Днепровский район

Адвокат по уголовным делам Киев Саперная Слободка – Голосеевский район

Адвокат по уголовным делам  Киев Святошино – Святошинский район

Адвокат по уголовным делам Киев Соломенка – Соломенский район

Адвокат по уголовным делам Киев Соцгород – Днепровский район

Адвокат по уголовным делам  Киев Старый Киев – Шевченковский район

Адвокат по уголовным делам  Киев Сырец – Шевченковский район

Адвокат по уголовным делам Киев Татарка- Шевченковский район

Адвокат по уголовным делам Киев Теремки – Голосеевский район

Адвокат по уголовным делам Киев Троещина – Деснянский район

Адвокат по уголовным делам Киев Харьковский массив – Дарницкий район

Адвокат по уголовным делам  Киев Черная гора- Печерский район

Адвокат по уголовным делам Киев Шулявка- Шевченковский район

Адвокат по уголовным делам Киев Академгородок

 

Теги: адвокат киев освободить на поруки киев, адвокат киев по уголовным делам, адвокат киев разбой, адвокат киев уголовные дела, адвокат на следственные действия киев, адвокат по криминальным делам киев, адвокат по служебным преступлениям киев, адвокат по уголовным делам в киеве, адвокат по уголовным делам киев, адвокат по уголовным делам киев срочно в киеве, адвокат по экономическим преступлениям киев, адвокат подписка о невыезде киев, адвокат уголовное право киев, адвокат уголовные делам киев взятка, адвокат уголовных дел киев, адвокаты уголовные дела киев, ведущие адвокаты киева по уголовным делам, лучшие адвокаты киева по уголовным делам, лучший адвокат киев по уголовным делам, найти хорошего адвоката по уголовным делам в киеве, самые лучшие адвокаты киева по уголовным делам, хорошие адвокаты киева по уголовным делам, хороший адвокат по уголовным делам в киеве
Комментарии
ЛУЧШИЕ АДВОКАТЫ КИЕВА - ПРОФЕССИОНАЛЬНАЯ ЗАЩИТА НА СЛЕДСТВИИ И В СУДАХ

+38-063-580-97-18 @ ВСЕ ПРАВА ЗАЩИЩЕНЫ \ копирование материалов запрещено | Сайт: advokat-profi.ftes.info | Email: kievskieadvokati@ukr.net

2012 - 2019 год
Управление сайтом Сайт создан Ftes.info